Atelier Objectora je značka zameraná na autorskú tvorbu úžitkových a výtvarných objektov, šperkov a doplnkov najmä z dreva, ale aj z mosadze, keramiky či textilu.

Pod značkou Atelier Objectora autorka skúma okrem tvarov, rôznych techník a materiálov aj význam jednotlivých objektov v ľudskom živote. Riadi sa ideou že každý objekt akokoľvek jednoduchý vo svojej podstate, môže byť vytvorený ako niečo jedinečné, osobné a nadčasové. Snaží sa objavovať krásu v nedokonalosti a drobných odchýlkach z toho, čo bežne považujeme za krásne.

Pretože súčasný svet je až príliš zameraný na povrchnú dokonalosť, možno práve v „chybách“ je možné nájsť niečo s hlbším významom. V týchto kontrastoch sa skrýva harmónia a zároveň tajomno, vďaka čomu má každý predmet svoj príbeh. Príbeh, ktorý môže byť v koncepte kolekcie, alebo príbeh, ktorý mu dá jeho majiteľ.


Hľadať krásu v nedokonalosti je môj celoživotný proces. Zo začiatku sa to do mojej tvorby dostávalo nepriamo, vždy som si vyberala témy s týmto podtextom. Keď som sa začala viac zaujímať o japonskú estetiku a o filozofiu wabi sabi, celé sa to prepojilo. Teraz s tým už pracujem cielene, mám rada kontrasty a tak trochu dramatické zvraty, štipka nedokonalosti nami vie niekedy pohnúť viac ako bezchybná krása. Nesnažím sa dodržiavať každú líniu tak ako si ju rozpracujem v návrhu, improvizujem a veľa krát je vďaka tomu výsledok lepší. Snažím sa aj priamo využívať „chybovosť“ materiálu, jeho praskliny, organické tvary a nerovnosti..


Atelier Objectora vytvára tematické limitované kolekcie s dôrazom na výtvarný obsah, remeslo a autenticitu materiálov.